29.03.2018

Kolejny gość francuskiej edycji Literackiego Sopotu

Miło nam poinformować, że naszym kolejnym gościem będzie Romain Puértolas, autor m.in. powieści Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikei, wyróżnionej Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a, opublikowanej w 36 krajach.

W jego książkach nie brak ani humoru i zabawy słowem, ani ciekawostek i smaczków. To, jak nazywają się powieściowi bohaterowie, nie jest dziełem przypadku – autor modyfikuje imiona i nazwiska przyjaciół, rodziców, kolegów z pracy. W Polsce ukazały się jak dotąd dwie jego książki: debiutancka powieść Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea oraz książka O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla, która potwierdziła jego pisarską pozycję. W lipcu 2018 roku również nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukaże się kolejna, Całe lato bez Facebooka

Rozmowa, którą poprowadzi Patrycja Wanat (radio TokFm) nie będzie jedyną okazją do spotkania z autorem. Romain Puértolas poprowadzi także warsztaty pisarskie i właśnie w Sopocie odbędzie się polska prapremiera filmu Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie w reżyserii Kena Scotta (Best Film).

 

Powiązane wydarzenia