20:00-

LITERACKI FILMOWY

/Do zobaczenia w zaświatach

Ekranizacja epickiej powieści Pierre’a Lemaitre, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”.

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia.

Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko.

I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Reżyseria: Albert Dupontel
Scenariusz: Albert Dupontel, Pierre Lemaitre

Obsada:
Nahuel Pérez Biscayart (Edward Péricourt)
Albert Dupontel (Albert Maillard)
Laurent Lafitte (Henri d'Aulnay-Pradelle)
Niels Arestrup (Marcel Péricourt
Émilie Dequenne (Madeleine Péricourt)
Mélanie Thierry (Pauline)
Héloïse Balster (Louise)

Na projekcję filmu "Do zobaczenia w zaświatach" serdecznie zapraszamy do Klubokawiarni Dwie Zmiany, ul. Bohaterów Monte Cassino 31.

/ Do zobaczenia w zaświatach

LITERACKI FILMOWY

16, 20:00 -